Foukaná izolaceAplikované materiály

Výhody foukané izolace.

Co je foukaná izolace?

Použití foukané izolace.

Proč zateplovat způsobem foukané izolace?

Proč zateplovat střechu a strop?

Jak se foukaná izolace provádí?

 

Výhody foukané izolace

   •  tepelná izolace bez náročné demontáže

   •  nejlevnější metoda zateplení (od 725 Kč/m3)

   •  návratnost do tří let

   •  rychlost realizace (rodinný dům – 3 h.)

   •  roční úspora nákladů za teplo až 35%

   •  vyšší účinnost až o 45% oproti jiným metodám zateplení

   •  ekologicky šetrné

 

Pro foukanou izolaci využíváme a nabízíme 4 druhy materiálů

   •  Kamenná vlna (od 925 Kč/m3)

   •  Polystyrénové kuličky (od 790 Kč/m3)

   •  Celulózová izolace (od 725 Kč/m3)

   •  Skelné vlákno (od 1010 Kč/m3 )

 

Orientační cena

   •  od 15 800 Kč bez DPH

   •  100 m2

   •  výška izolace 20 cm

   •  materiál polystyrenové kuličky

   •  standardní rodinný dům 

 

Co je foukaná izolace?

Foukanou izolaci definujeme jako speciální technologii a nejmodernější technologii pro realizaci tepelné izolace, zejména tam, kde je izolace klasickými postupy neproveditelná. Jedná se o zateplení dutin trámových stropů, pultových střech, podkroví, stěn, podlah, půd rodinných domů, stěn průmyslových plechových hal, apod

Foukaná izolace

Aplikační stroj zajistí rovnoměrné uspořádání minerálních, celulózových či polystyrénových izolantů tak, že se eliminuje možnost vzniku tepelných mostů. Izolují se uzavřené prostory, které se zafoukávají izolačním materiálem, tento je zdravotně nezávadný, nenasákavý, nevyžadující instalaci parozábrany, samozhášivý, prostorově stabilizovaný, odolný hmyzu a ostatním škůdcům.

Před vlastní aplikací je nezbytná konzultace klienta s naším specialistou z důvodu stanovení nejvýhodnější aplikační metody a výběr materiálů pro konkrétní případ. Konzultace a prohlídka je zdarma. Pro účely zateplení uzavřených střešních prostor zejména u staveb s takzvanou rovnou střechou provádí náš specialista kamerový průzkum nepřístupných střešních prostor a na základě výsledku pak stanovuje optimální způsoby zateplovací aplikace.

Foukanou izolaci provádíme po celém Slezsku a Moravě!

 

Použití foukané izolace

Tepelná izolace střech, podkroví, stěn, podlah, půd rodinných domů, stropů a stěn průmyslových plechových hal.

Hlavní výhodou kromě ekonomické je možnost použití ve všech typech staveb. Aplikační stroj zajistí rovnoměrné uspořádaní minerálních, celulózových ev. polystyrénových izolantů tak, že se eliminuje možnost vzniku tepelných mostů.

Proč zateplovat způsobem foukané izolace?

Samozřejmě proto, že se jedná o nejmodernější, nejlevnější a efektivní metodu zateplování. Tato technologie umožňuje zateplovat v místech, kde dosavadní klasické způsoby zateplování nelze použít. Největší předností je samozřejmě kromě hlediska cenového rychlost aplikace a šetrnost vůči Vašemu domu. Navíc při této metodě zateplování nevznikají přebytečné odpady. Provoz zateplovaného objektu nemusí být vůbec narušen. Po aplikaci máte v zatepleném objektu opět jako po úklidu!Foukaná izolace 1

Proč zateplovat střechu a strop?

Aplikace izolace do stropu je důležitým faktorem budoucí funkčnosti zateplení obálky budovy.

Většina lidí dělá chybu v tom, že pokud se rozhodne řešit zateplení svého domu, tak nejdříve vymění okna a zateplí fasádu. Nicméně teplo vstoupá vzhůru a to znamená, že pokud vyměníte okna a zateplíte fasádu a nevyřešíte strop objektu, vytvoříte z domu tzv. komínový efekt, kdy Vám teplo bude unikat intenzivně stropní konstrukcí ven. Paradoxně je investice do zateplení stropu mnohonásobně nižší než zmíněná dvě další opatření a přináší největší efekt a tím pádem i nejkratší návratnost.

Doporučujeme tedy zateplit místa největšího úniku tepla - střešní plášť a půdní strop. 

Tato technologie je přímo ideální pro použití u střešních plášťů a trámových půdních stropů, kdy není nutno provádět demontáž záklopu, ale postačí jen odkrytí otvoru pro zasunutí aplikační hadice a předem doporučená izolace se zafouká připravenými otvory do prostoru určení, který dokonale zaplní. Tím se vytvoří dokonale homogenní izolační vrstva.

 

Jak se foukaná izolace provádí?

Před Váš objekt přijede menší nákladní auto s našimi pracovníky. K tomu, aby mohla realizace u Vás úspěšně započít potřebujeme pouze umožnit přístup do prostoru půdy a připojit na zdroj elektřiny 380V (min 16A jištění). Poté se natáhnou aplikační hadice z auta přes střechu až na půdu přímo do Vašeho stropu nebo střechy. Materiál, který je od výrobce balený v pytlích se sype na korbě auta do aplikačního stroje, kde dojde k jeho rozvláknění a vzduchem je hnán do konstrukce. Váš dům se tak nestane na čas staveništěm, a v průběhu realizace nebudete nijak rušeni. Celá realizace by měla proběhnout podle naplánovaného postupu, který navrhl náš technik. Vše trvá u stropu cca 100m2 3 až 4 hodiny.

ZAČÁTEK STRÁNKY